Coraz więcej wiemy jak w sezonie 2019/2020 będzie wyglądał skład szóstej drużyny Ligi Siatkówki Kobiet. BKS ogłosił, że do drużyny dołącza Magdalena Kowalczyk (z domu Wawrzyniak). Jest to już piąty transfer ekipy z Bielska-Białej. 

Magdalena Kowalczyk (z domu Wawrzyniak) urodziła się 14 marca 1990 roku w Myszkowie. Tam też w klubie MTS AS Myszków rozpoczynała swoją siatkarską przygodę. Już jako młoda zawodniczka sięgała po wielkie sukcesy, jakimi niewątpliwie był Superpuchar Polski w 2007 roku i brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyty rok później. Oba te sukcesy osiągnęła jako siatkarka Calisii Kalisz. W kolejnych latach grała w Mysłowicach i Warszawie, aż wreszcie trafiła do drużyny z Piły, w której występowała przez trzy sezony do 2015 roku. Świetna gra w Pile (m.in. 331 zdobytych punktów sezonie 2014/2015), sprawiła, że po Magdę zgłosił się zespół z włoskiej Serie A – Igor Gorgonzola Novara. W sezonie 2016/17 wróciła do Polski i broniła barw Muszynianki Muszyna (259 punktów w całym sezonie!). Kolejny sezon rozpoczęła w Impelu Wrocław, ale w trakcie trwania rozgrywek przeniosła się do zespołu z I ligi – AZS Uni Opole. Ostatni sezon spędziła w AZS Politechnice Śląskiej Gliwice, z którym zajęła 8. miejsce w I lidze ulegając w ćwierćfinale play-off MKS-owi Dąbrowa Górnicza. Nowa atakująca bielskiej drużyny ma na swoim koncie również występy z orzełkiem na piersi, bowiem w 2015 roku została powołana do reprezentacji Polski B.

Magda witaj w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała!

Jacek Zięba (Członek Zarządu Bialskiego Klubu Sportowego S.A.): Bardzo się cieszymy, że udało nam się namówić na grę w naszym klubie Magdę Kowalczyk. Pamiętamy ją dobrze z gry dla zespołów z Piły czy Muszyny, w których była wyróżniającą się zawodniczką zdobywającą wiele punktów. Doświadczenie zdobyte w polskiej ekstraklasie, a także to wyniesione z ligi włoskiej, powoduje, że Magda jest bardzo ciekawą zawodniczką, przez co rywalizacja na pozycji atakującej w naszym klubie będzie bardzo zacięta, a trener Piekarczyk będzie mógł korzystać z podwójnej zmiany.

Do tej pory do klubowej drużyny dołączyły: Pavla Smidova, Andrea Kossanyiová, Carly DeHoog, Kinga Drabek oraz Ewelina Janicka.

źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała/foto.: Katarzyna Kozłowska