Drużyna z Kalisza potwierdziła ostatni transfer dokonany przed zbliżającym się sezonem. Nową zawodniczką Energii MKS-u Kalisz została świetnie znana z występów w barwach Legionovi Magdalena Damaske.

Ostatnią zawodniczką, która dołączyła drużyny została przyjmująca Magdalena Damaske. Zawodniczka ostatnie trzy sezony spędziła w barwach drużyny z Legionowa.

Nowa przyjmująca kaliszanek w swoim sportowym dorobku ma dwa wicemistrzostwa Polski, zdobyte z drużyną z Sopotu. Na swoim koncie ma również złoto Mistrzostw Europy Kadetek z 2013 roku.

Magdalena Damaske wśród najlepszych zawodniczek naszej ligi po raz pierwszy zagrała w sezonie 2014/15. Związała się wówczas z Atomem Treflem Sopot, z którym świętowała największe w dotychczasowej karierze sukcesy. Gdy zapadła decyzja o przeniesieniu drużyny z Sopotu do Krakowa, postanowiła związać się z Legionovią. To właśnie ten klub reprezentowała w swojej dalszej karierze.

Miniony sezon zakończyła z dorobkiem 129 punktów, w tym pięć w polu serwisowym oraz dwanaście razy blokując swoje rywalki. Dwukrotnie wybierana została MVP meczu, a swój najlepszy występ zanotowała waśnie przeciwko swojej nowej drużynie. Zdobyła wówczas w Kaliszu dwadzieścia dwa punkty.

źródło: Energa MKS Kalisz, fot. Katarzyna Kozłowska