W związku z rozwiązaniem kontraktu z atakującym Michałem Filipem, zarząd klubu Cerradu Enea Czarnych Radom poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika grającego na tej pozycji. Jest nim Łukasz Zugaj, 27-letni wychowanek radomskiego zespołu.

Łukasz Zugaj swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w Radomiu. W młodzieżowych rozgrywkach wraz z drużyną RCS sięgnął po srebrny medal mistrzostw Polski kadetów i dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza kraju w kategorii juniorów. W rozgrywkach 2012/13 atakujący miał szansę pokazać się na PlusLigowych parkietach, broniąc barw PGE Skry Bełchatów. W obecnym sezonie Łukasz Zugaj występował w pierwszoligowym zespole KPSu Siedlce, a teraz wraca do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Bardzo się cieszę , że wracam do swojego rodzinnego miasta. Jestem wychowankiem tego klubu i każda szansa gry w klubie jest dla mnie dodatkową motywacją, a także wyróżnieniem. Za mną dwa sezony poza Radomiem, gdzie broniłem barw LUK Politechniki Lublin, z którą udało się awansować na zaplecze PlusLigi, a także występowałem w zespole z Siedlec – powiedział nowy atakujący Czarnych.

źródło: oprac.własne, wksczarni.pl/fot: KG Photo