Łukasz Wiese dołączył do składu ONICO Warszawa. Nowy przyjmujący związał się ze stołecznym klubem jednorocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Bardzo cieszę się z powrotu do PlusLigi. Transfer do stołecznego klubu to dla mnie bardzo duży krok do przodu. W Warszawie czekają mnie duże wyzwania, a głównym celem będzie dobry wynik sportowy – powiedział przyjmujący ONICO Warszawa, Łukasz Wiese.

Łukasz Wiese urodził się 24 marca 1993 roku. Profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczął w 2010 roku w rodzinnej Bydgoszczy, gdzie został zawodnikiem Delecty uczestniczącej w rozgrywkach Młodej Ligi. W latach 2012-2016 występował natomiast w plusligowej Łuczniczce Bydgoszcz. W sezonie 2016/2017 reprezentował Cerrad Czarnych Radom, a w poprzednim roku był zawodnikiem austriackiej SK Posojilnicy Aich/Dob, z którą sięgnął po tytuł mistrza kraju oraz awansował do 1/8 Pucharu CEV.

Nowy zawodnik ONICO Warszawa mierzy 195 centymetrów wzrostu i waży 85 kilogramów. W nadchodzącym sezonie dwudziestopięcioletni przyjmujący będzie występował z numerem 9.

źródło: onicowarszawa.pl