Czeski rozgrywający będzie nadal bronił barw klubu z Podkarpacia. Siatkarz podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał w najbliższym sezonie z opcją przedłużenia na kolejny.

Rozgrywający swoją karierę rozpoczynał od reprezentowania Dukli Liberec, której był wychowankiem. Kolejno przeniósł się za granicę i bronił barw VfB Friedrichschafen. Po 5 latach spędzonych w Niemczech zdecydował się na zmianę otoczenia i podpisał kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów. Lukas Tichacek dołączył do rzeszowskiego zespołu w 2011 roku. W czasie pobytu w Rzeszowie wywalczył z drużyną pięć medali mistrzostw Polski – trzy złote i dwa srebrne oraz srebrny medal Ligi Mistrzów. Ostatni sezon dla rzeszowianie zakończyli bez dorobku medalowego. Rozgrywający zdecydował sie pozostać w Rzeszowie jeszcze przez kolejny sezon, z opcją przedłużenia o kolejny.

Coraz mniej jest niewiadomych w składzie Asseco Resovii Rzeszów na sezon 2017/2018. Lukas Tichacek zamyka listę rozgrywających na nadchodzący sezon, wcześniej klub zakontraktował na tej pozycji Michała Kędzierskiego. Kilka dni temu z zespołem z Podkarpacia pożegnał się Fabian Drzyzga.

źródło: assecoresovia.pl