Rozgrywający Lukas Kampa po dwóch sezonach spędzonych w Cerrad Czarnych Radom postanowił przenieść się do Jastrzębskiego Węgla.

Po odejściu Michala Masnego nie musieliśmy długo czekać na jego następcę. Został nim najlepszy rozgrywający Mistrzostw Świata rozgrywanych w Polsce. Kampa w ostatnich latach był jednym z najlepszych zawodników radomskiej drużyny, wielokrotnie udowadniając swoją sportową klasę. Zawodnik może się pochwalić choćby złotem Igrzysk Europejskich w Baku.

  – Odejście Michala Masnego to na pewno wielka strata dla klubu oraz drużyny i na pewno nie jest łatwo zastąpić takiego zawodnika, jak „Miśkin”. Ale Lukas Kampa jest rozgrywającym, który również może wnieść pozytywną jakość do naszej gry i dobrze zastąpić „Miśkina”. Cieszę się, że zdołaliśmy pozyskać Lukasa – zawodnika z doświadczeniem z PlusLidze i bardzo utytułowanego na arenie międzynarodowej – powiedział Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tej klasy siatkarz, co Lukas Kampa, zdecydował się na grę w Jastrzębskim Węglu w przyszłym sezonie. Tak jak zapowiadaliśmy, dołożyliśmy wszelkich starań, aby znaleźć godnego następcę Michala Masnego na pozycji rozgrywającego. Przyjście Lukasa Kampy do Jastrzębskiego Węgla jest istotną informacją w kontekście budowania zespołu na nowy sezon – dodaje Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Kampa dotychczas grał w następujących klubach: Moerser SC, VfB Friedrichshafen, RWE Volleys Bottrop, Copra Elior Piacenza, Biełogorie Biełgorod, Łokomotyw Charków, Casa Modena, Cerrad Czarni Radom.

W rozmowie z nami zawodnik przyznał, kontrakt z Jastrzębskim Węglem został zawarty na jeden rok.

info: jastrzebskiwegiel.pl