Nowym atakującym Łuczniczki Bydgoszcz został Paweł Gryc. O miejsce w składzie powalczy z Bartoszem Filipiakiem.

Paweł Gryc ostatnie dwa lata występował w barwach BBTS-u Bielska-Biała. Wcześniej siatkarskie doświadczenie zbierał w zespole ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jego talent dostrzegli trenerzy reprezentacji młodzieżowych. Gryc na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo Europy kadetów oraz juniorów.

Wybrałem Łuczniczkę Bydgoszcz, ponieważ chcę podejmować nowe wyzwania i dalej się rozwijać. Z trenerem Jakubem Bednarukiem znamy się bardzo dobrze. Mieliśmy okazję kilka miesięcy pracować ze sobą. Trener zadzwonił do mnie z propozycją współpracy i zgodziłem się. Wiem, że wiele mogę się nauczyć przy jego boku – powiedział Paweł Gryc.

Trener Jakub Bednaruk z Pawłem Grycem pracował w reprezentacji Polski juniorów. – Jest to chłopak o sporym potencjale, który po perypetiach jest w stanie zagrać na dobrym poziomie. Znamy go jeszcze z juniorów, więc wiemy jak z nim pracować, mamy świadomość jego wad i zalet. Wspólnymi siłami sztabu i zawodnika, będziemy starali się osiągnąć wysoki poziom. Rywalizacja na ataku w zespole zapowiada się ciekawie, obaj mają różne parametry, charakterystykę i o to właśnie nam chodziło – powiedział o nowym atakującym Łuczniczki, trener Jakub Bednaruk.

Data urodzenia: 09.01.1996r.
Pozycja: atakujący
Wzrost: 208 cm
Zasięg w ataku: 360 cm

2014/2015: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2015-2017: BBTS Bielsko-Biała

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl