Dopiero co informowaliśmy o tym, że zawodniczą karierę postanowił zakończyć Paweł Rusek. Byłego zawodnika Resovii i Jastrzębskiego Węgla jednak zobaczymy jednak w zbliżającym się sezonie w siatkarskich halach. Były libero postanowił zdjąć dres i założyć garniut, gdyż przyjął propozycję pracy w Cuprum Lublin jako drugi trener.

ozegrał 16 sezonów w PlusLidze, a 3 z nich spędził w barwach Cuprum Lubin. Teraz, po 19 latach postanowił zakończyć karierę zawodnika, by podjąć nowe wyzwanie własnie w Lubinie. Z radością informujemy, że w nadchodzącym sezonie funkcję II trenera Miedziowej drużyny obejmuje Paweł Rusek.

Czy Lubin to dobre miejsce na rozpoczęcie kariery trenera?

Myślę, że bardzo dobre, tym bardziej pod okiem takiego szkoleniowca. Nie mogłem odrzucić tej szansy. Poza tym, cała masa miłych wspomnień związanych z pobytem w Lubinie tylko mnie utwierdza w tym przekonaniu.

Wracasz do klubu i miasta, które znasz, ale do całkiem innej drużyny – czy to pomoże zbudować autorytet trenera? Czy taki powrót bardziej motywuje czy stresuje?

Każde nowe wyzwanie powoduje jakiś stres, w końcu znalazłem się po drugiej stronie barykady 🙂 A co do autorytetu, to mam zamiar ciężko pracować, aby go zbudować.

Jakim trenerem będzie Paweł Rusek – przyjacielskim czy zamkniętym? 

Mam nadzieję, że z każdym dniem lepszym 🙂 a czy spokojnym, czy wybuchowym to się jeszcze okaże…. W sumie sam jestem ciekawy.

Kto jest dla Ciebie wzorem do naśladowania lub inspiracją na tej nowej drodze?

Jako zawodnik trafiłem na wielu świetnych trenerów i od każdego z nich  czegoś się nauczyłem.

Nie obawiasz się, że będzie Cię ciągnęło do gry?

Ciągle mnie ciągnie! zatem jeśli ktoś będzie potrzebował partnera do ćwiczeń, a trener się zgodzi, to ja jestem gotowy 🙂

Jakie stawiasz sobie cele jako trener?

Tak jak już mówiłem chcę się uczyć, zbierać doświadczenie i być częścią tego klubu. Cel jest jeden: WYGRYWAĆ!

Czego oczekujesz po zbliżającym się sezonie?

Oczekuję dobrej gry z naszej strony oraz zwycięstw. Taka postawa przyciągnie więcej kibiców oraz pomoże klubowi w rozwoju.

Co jest Twoim kolejnym marzeniem skoro spełniasz właśnie jedno, zostając trenerem?

Zgadza się! marzenie o tym, by zostać trenerem już spełniłem. Teraz będę pracował, aby być świetnym trenerem

źródło: Cuprum Lubin/foto: Kamil Krawczyk