Po niespełna dwóch sezonach Paweł Stysiał opuszcza drużynę z Będzina, w której rozpoczynał swoją przygodę z PlusLigą. – Odchodzę bogatszy o nowe doświadczenia. Dziękuję wszystkim za piękne chwile – mówi 20-letni libero. 

Z perspektywy czasu Paweł Stysiał pozytywnie ocenia czas spędzony w klubie. – Na początku sezonu 2015/2016 zdecydowałem się na transfer do MKS-u Będzin z nadzieją na rozwój i teraz mogę tylko przyklasnąć wcześniejszej decyzji. To był świetny ruch! Moje umiejętności wzrosły, poprawiłem obronę, poprawiłem przyjęcie, a przy tym zyskałem pewność siebie. Za mną blisko dwa sezony bardzo ciężkiej pracy, które mam nadzieję zaprocentują w następnych rozgrywkach. 

Zmiana barw jest podyktowana chęcią regularnej gry. – Ciężko było mi rywalizować z dużo bardziej doświadczonym i ogranym na parkietach PlusLigi Michałem, dlatego też zdecydowałem się na zmianę klubu, w którym będę miał możliwość regularnej gry. – tłumaczy Paweł Stysiał, który jeszcze nie zna swojej przyszłości.  – Myślę, że wkrótce znajdę nowego pracodawcę, gdyż propozycji na rynku transferowym nie brakuje. Kto wie, być może spotkamy się na boisku, po przeciwnych stronach siatki, w przyszłym sezonie. Odchodzę bogatszy o nowe doświadczenia. Dziękuję wszystkim za piękne chwile.

Okienko transferowe (stan na 25.05.2017r.)

Pozostali: Mateusz Przybyła, Marcin Waliński, Dawid Woch, Jonah Seif, Łukasz Kozub, Zlatan Yordanov, Artur Ratajczak
Przybyli: Matej Kök (Triglav Kranj – Słowenia)
Ubyli: Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – powrót z wypożyczenia), Nathan Roberts (?), Kyle Russell (?), Paweł Stysiał (?)

Kadra na sezon 2017/2018:

Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub
Atakujący:
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov (Bułgaria), Matej Kök (Słowenia)
Środkowi: Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak

źródło: mksbedzin.pl