Środkowa Kornelia Moskwa po kilku miesiącach spędzonych w Grot Budowlanych Łódź, dalszą część sezonu rozegra w Radomiu. E.Leclerc Moya Radomka Radom potwierdziła dziś oficjalnie pozyskanie nowej zawodniczki.

Zawodniczka do Budowlanych trafiła z Bielska-Białej. W Łódzkim klubie rozegrała dotychczasową część sezonu i po rozwiązaniu kontraktu zdecydowała się związać z radomiankami.

Bardzo się cieszę, że pojawiła się taka szansa na moje przejście do Radomia. Uważam, że tutaj też mam szansę na rozwój. Pod okiem włoskiego trenera, a według mnie włoska myśl szkoleniowa jest jedną z najlepszych na świecie, liczę, że moja gra jeszcze bardziej się poprawi. Mam nadzieję, że wspólnie teraz zapracujemy na sukces Radomki w tym sezonie. – komentuje decyzję nowa środkowa E.Leclerc Moya Radomka Radom.

Dotychczasowy Dorobek Kornelii Moskwy w ekstraklasie to 127 meczów, podczas których wywalczyła 662 punkty. 264 razy zatrzymała swoje rywalki  blokiem, a 83 punkty zdobyła w polu serwisowym.

Pojawiła się okazja, aby Kornelia dołączyła do naszej drużyny i skorzystaliśmy z niej. Klaudia Laskowska ma problemy zdrowotne, więc musieliśmy wzmocnić tę pozycję na boisku. Kornelia jest bardzo utalentowaną zawodniczką i wierzymy, że pomoże nam w walce o jak najwyższe cele w tym sezonie. – mówi Łukasz Kruk.

Nowa środkowa od dzisiejszego dnia rozpoczęła treningi z zespołem. Być może więc już w najbliższą niedzielę zobaczymy ją na boisku, podczas starcia z Jokerem Świecie.

żródło: E.Leclerc Moya Radomka Radom, fot. Katarzyna Kozłowska