Konrad Buczek to kolejny zawodnik, który dołączy do ONICO Warszawa. Rozgrywający podpisał ze stołecznym klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Konrad Buczek pierwsze kroki w siatkarskiej karierze stawiał w MKS-ie MDK Warszawa. Później rozgrywający przez trzy sezony (2013 – 2015 i 2016/2017) bronił barw AZS-u Częstochowa. W barwach Akademików wystąpił w 76 spotkaniach PlusLigi, zdobywając w sumie 35 „oczek”, z czego dziesięć zagrywką i czternaście blokiem. Poprzedni sezon 24-latek spędził w pierwszoligowym Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych, a teraz przeniesie się do stołecznego ONICO.

– Jako rodowity warszawianin bardzo cieszę się z przeprowadzki do mojego miasta – po sześciu latach wreszcie wracam do domu. Zawsze marzyłem o graniu w stołecznym klubie i moje marzenie w końcu się spełniło. Wierzę, że będzie to dla mnie bardzo udany rok. Mam nadzieję, że razem osiągniemy znakomity wynik – mówi rozgrywający.

Buczek jest czternastym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie występował w warszawskim zespole. 24-letni rozgrywający o miejsce w pierwszym składzie będzie rywalizował z Antoine’em Brizardem.

źródło, fot: onicowarszawa.pl