Drużyna z Radomia potwierdziła nazwisko przedostatniego zawodnika, który w przyszłym sezonie reprezentował będzie barwy klubu. Został nim trzeci już reprezentant Słowenii – Alen Sket.

31-letni przyjmujący jest trzecim reprezentantem Słowenii, który kolejny sezon rozegra w Cerrad Czarnych Radom. Nowy zawodnik radomian ostatnie lata siatkarskiej kariery spędził na boiskach ligi tureckiej, a przed przyjęciem propozycji od plusligowego przedstawiciela grał w Fenerbahce Stambuł oraz Halkbanku Ankara.

Alen Sket w swoim dorobku ma już wiele sukcesów. Z ACH Volley Lublana pięciokrotnie stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Słowenii jak i również krajowego Pucharu. Po pełnych sukcesów latach w rodzimej lidze przeniósł się do Włoch, gdzie reprezentował  Casa Modena, Exprivia Neldiritto Molfetta jak również Ninfa Latina. Ostatnie lata w lidze tureckiej również były dla niego niezwykle owocne. W 2017 roku sięgnął po Puchar Turcji oraz brąz tamtejszej ligi. Do swojego bogatego dorobku dołączył również dwukrotny triumf w Superpucharze Turcji.

Już w najbliższy weekend będziemy go mogli zobaczyć podczas turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Gdańsku. Polacy zmierzą się tam właśnie m.i. z reprezentacją Słowenii.

źródło: Cerrad Czarni Radom, fot.: Artur Stachniak