Transfery: Kolejni siatkarze dołączyli do GKS-u

Środkowy Bartłomiej Krulicki i atakujący Gert Van Walle wzmocnili katowicką ekipę.

Krulicki to jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia na pozycji środkowego, który wciąż zbiera doświadczenie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Swoje pierwsze kroki kariery stawiał w zespole Norwidu Częstochowa, a następnie występował w KS Milicz. W sezonie 2014/2015 grał w barwach Victorii PWSZ Wałbrzych, a ostatni rok spędził już na parkietach PlusLigi udanie broniąc barw BBTS-u Bielsko-Biała, gdzie regularnie pojawiał się w pierwszej szóstce. Środkowy był także reprezentantem Polski juniorów na mistrzostwach Europy w 2012 roku.

Od teraz będzie bronił barw GKS-u Katowice. – Liczymy, że będzie dużym wzmocnieniem zespołu na pozycji środkowego. Przy jego wzroście i sporym zasięgu w ataku z pewnością możemy liczyć na ciekawe akcje tego zawodnika – podkreśla Dariusz Łyczko, menedżer GKS-u.

Gert Van Walle urodził się w 1987 roku w belgijskim Ekeren. Swoją profesjonalną karierę rozpoczynał w drużynie Eisden Maasmechelen. Następnie przez trzy lata grał w słynnym Noliko Maaseik. Jego talent dostrzegli także we Włoszech, gdzie Van Walle grał przez cztery lata, najpierw w Lube Banca Macerata, a następnie w Altotevere Citta di Castello. Ostatnie dwa sezony spędził w lidze francuskiej broniąc barw Beauvais Oise. Mierzący 197 cm atakujący jest również reprezentantem Belgii. Wraz ze swoją drużyną narodową w 2013 roku wygrał rozgrywki Ligi Europejskiej, a w tym roku brał udział w Lidze Światowej. Był najskuteczniejszym siatkarzem podczas meczu Polska – Belgia w Nancy, w którym zdobył 28 punktów.

Ciekawostką jest fakt, że Gert ma brata bliźniaka – Toma, który również jest siatkarzem, ale specjalizuje się w siatkówce plażowej. – W nadchodzącym sezonie PlusLigi to Van Walle będzie w dużym stopniu decydował o sile naszego ataku. Jesteśmy przekonani, że okaże się sporym wzmocnieniem GKS-u, a jego grę z przyjemnością będą obserwowali katowiccy kibice – mówi Dariusz Łyczko, menedżer klubu.

źródło: gkskatowice.eu

Facebook Comments