Enea PTPS Piła kontynuuje prezentację kolejnych zawodniczek, które w przyszłym sezonie reprezentować będą barwy klubu.

Po tym jak przed kilkoma dniami klub potwierdził pozyskanie środkowej Judyty Gawlak oraz libero Magdaleny Saad, dziś przyszła pora na kolejne informacje transferowe. Do drużyny w sezonie 2019/20 dołączą dwie młode przyjmujące oraz atakująca. Mowa tu o Rozalii Hnatyszyn, Marcie Janiszewskiej oraz najmłodszej z nich Oldze Markiewicz. W zbliżającym się sezonie będą miały szansę zaprezentowania swoich umiejętności na ekstraklasowych boiskach.

Rozalia Hnatyszyn ma 19 lat i jest wychowanką UKS Trefl Gdynia. W latach 2014-2016 reprezentowała barwy Gedanii Gdańsk, a od 2017 roku – Budowlanych Łódź. Ostatnimi czasy uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, reprezentując przy okazji barwy tamtejszej drużyny. Młoda przyjmująca ma w swym dorobku występy w narodowych barwach. Walczyła w Mistrzostwach Europy Kadetek oraz ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Kadetek.

Marta Janiszewska to 19-letnia atakująca, a swoją siatkarską przygodę rozpoczęła w MMKS Maraton Świnoujście. Potem występowała w Barnim Goleniów i SMS Police, z którym zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek oraz dwukrotnie mistrzostwo II ligi. Miniony sezon spędziła w SPS Volley Piła, w którego barwach wywalczyła Wicemistrzostwo Polski Juniorek.

Osiemnastoletnia przyjmująca Olga Markiewicz jest wychowanką PSPS Chemik Police, w którego barwach występowała od 2012 do 2016 roku. Po rozpoczęciu nauki w SMS-ie w Policach weszła w skład zespołu SMS Police, w którego barwach dwukrotnie zdobyła mistrzostwo II ligi oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek.

źródło: Enea PTPS Piła, fot.: Katarzyna Kozłowska