MKS Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął karuzelę transferową. Jak już pisaliśmy wcześniej Andrzej Kowal (I trener), Mateusz Mielnik (asystent) i Mateusz Kuśmierz (asystent) poprowadzą drużynę w sezonie 2019/2020. Z klubem pożegnał się natomiast Ievgen Kapaiev, a kontrakty przedłużyli Wojciech Siek oraz Cezary Sapiński.

Kapaiev dołączył do suwalskiego zespołu przed sezonem 2018/2019. 34-letni przyjmujący zaliczył na pierwszoligowych boiskach 18 spotkań, w których zdobył 95 punktów. W statystykach pojawiło się również 13 asów serwisowych, 10 bloków i tytuł MVP (domowy mecz z Tauronem AZS Częstochowa). Najwięcej „oczek” Kapaiev zdobył w wyjazdowym meczu z AZS AGH Kraków (16 punktów). – Dziękujemy serdecznie „Żenii” za grę w naszym zespole i czynny wkład w Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn – powiedział Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Zawodnikiem, który zostaje w Suwałkach jest natomiast Wojciech Siek. 24-letni środkowy ma za sobą bardzo udany sezon. Na pierwszoligowych parkietach zaliczył 30 spotkań w których zdobył 190 punktów. Statystyki wzbogaca również 7 asów serwisowych i 62 bloki!

Nowy kontrakt z klubem podpisał również Cezary Sapiński. Statystyki tego zawodnika z poprzedniego sezonu są imponujące: 33 mecze, 252 punkty, 44 asy serwisowe oraz 45 bloków. Środkowy był bez wątpienia jednym z filarów biało-niebieskich.

oprac.własne/inf.prasowa