Karol Kłos – to zawodnik, który powoli staje się ikoną PGE Skry. Środkowy Mistrzów Polski zdecydował się przedłużyć kontrakt z bełchatowskim klubem i spędzi w drużynie kolejne dwa lata.

Niespełna 30-letni siatkarz, który jest wychowankiem KS Metro Warszawa, swój pierwszy kontrakt podpisał z PGE Skrą w 2008 roku, ale od razu został wypożyczony do drużyny z Warszawy, gdzie spędził dwa lata. Przed sezonem 2010/2011 dołączył już do zespołu PGE Skry i do tej pory dumnie reprezentuje jej barwy.

Kłos czuje do PGE Skry i Bełchatowa duży sentyment. Nie ma się jednak czemu dziwić, bo Mistrz Świata z 2014 roku razem z klubem wywalczył aż siedem medali mistrzostw Polski (trzy złote oraz po dwa srebrne i brązowe), trzy krajowe Puchary oraz cztery Superpuchary. Jeśli chodzi o rozgrywki międzynarodowe, to środkowy może pochwalić się zdobyciem srebrnego i brązowego medalu w Klubowych Mistrzostwach Świata oraz srebrnego krążka w Lidze Mistrzów.

– W PGE Skrze spędziłem więcej siatkarskiego życia, niż gdziekolwiek indziej. Jest to już dłuższy okres czasu, niż w Warszawie, gdzie zaczynałem swoją przygodę ze sportem. Cały czas mam duże ambicje. To nie tak, że w Bełchatowie mi dobrze i odcinam kupony. Naprawdę dalej chcę grać o najwyższe cele i chcę wygrywać. Czas najwyższy, żeby te dwa lata były fajne, pełne sukcesów. Teraz jestem gotowy na to, jak nigdy do tej pory. Mam nadzieję, że za tym wszystkim pójdą wyniki. Dla mnie Bełchatów jest tym, czego chcę. Czuję się tu spełniony i chcę się spełniać dalej. – mówi Karol Kłos.

źródło: skra.pl