GKS Katowice podpisał nową umowę z Karolem Butrynem, która będzie obowiązywała przez kolejne dwa sezony. 

23-letni atakujący dołączył do drużyny z Katowic przed sezonem 2015/2016. Już wtedy był ważnym ogniwem zespołu, szczególnie podczas finałów I ligi. W tym sezonie katowicki klub dołączył do rozgrywek Plusligi. Aktualnie Karol Butryn jest podstawowym atakującym zespołu i rozegrał już 28 meczów w tym sezonie. Zdobył w nich 427 punktów i 4 razy odbierał statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania. Jest to dobry sezon dla zawodnika, dlatego został on także powołany do szerokiej kadry seniorów reprezentacji Polski.

Karol rozgrywa doskonały sezon. Szybko wdrapał się do pierwszej dziesiątki najlepszych atakujących w PlusLidze i jest bardzo ważnym ogniwem zespołu. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia i podpisaliśmy kontrakt na kolejne dwa lata. W Katowicach Karol nadal będzie mógł rozwijać swój talent, a kibice będą mogli cieszyć się jego świetną grą w następnych sezonach – skomentował Dariusz Łyczko, menadżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

Karol Butryn jest kolejną osobą, która przedłużyła kontrakt z katowickim beniaminkiem. Niedawno zrobił to także trener Piotr Gruszka.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu