Kapitan Jastrzębskiego Węgla, Patryk Strzeżek, wciąż będzie występował w drużynie Marka Lebedewa. Klub ze Śląska przedłużył kontrakt z atakującym o kolejny sezon. 

Patryk Strzeżek zostaje w Jastrzębiu na kolejny rok. Z podpisania nowej umowy z 27-latkiem bardzo cieszy się trener Pomarańczowych, Mark Lebedew. – Patryk jest od dwóch lat bardzo ważną częścią naszej drużyny. W tym czasie miał wiele okazji, by wejść na boisko i zawsze jego obecność na parkiecie umożliwiała utrzymanie naszego poziomu. Ale największy wpływ na zespół miała jego osobowość, etyka pracy, przykład, który dawał oraz zdolności przywódcze. Był świetnym kapitanem w ostatnim sezonie i bardzo się cieszę, że nadal będziemy go mieli „na pokładzie” w obliczu wyzwań, jakie stoją przed nami w nadchodzącym sezonie – mówi australijski szkoleniowiec.

Strzeżek pochodzi z Warszawy, gdzie zdobywał pierwsze siatkarskie szlify. Jest wychowankiem stołecznego MOS-u Wola, skąd w 2008 roku przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów. W biało-czerwonych barwach wywalczył srebrny medal PlusLigi. Następnie przez trzy sezony występował na pierwszoligowych parkietach, w zespołach z Międzyrzeca Podlaskiego i Piły.

W 2012 roku atakujący zdecydował się kontynuować swoją siatkarską przygodę zagranicą i grał w belgijskim VBC Waremme. Po dwóch sezonach Strzeżek powrócił jednak do swojego rodzinnego miasta i pod skrzydłami Jakuba Bednaruka reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawskiej. Stamtąd przed kampanią 2015/2016 trafił do Jastrzębia, gdzie został kapitanem zespołu i zdobył brązowy medal PlusLigi. Dziś 27-latek złożył podpis pod swoim odnowionym kontraktem z Pomarańczowymi.

Wyrażam zadowolenie z faktu, że Patryk pozostał w drużynie. W ubiegłym sezonie z dobrym skutkiem pełnił rolę kapitana zespołu. Pomagał drużynie w trudnych momentach i stanowił mentalną „podporę” dla nowo budowanej ekipy – stwierdził prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl