Atakująca z Kanady, Gabi Maciagowski, została nową atakującą Grot Budowlanych Łódź. Tym transferem wicemistrzowie Polski zamykają skład na sezon 2019/2020. 

Posiadająca dwa paszporty – polski i kanadyjski, Gabi Maciagowski zagra w Grot Budowlanych Łódź w sezonie 2019/20. Atakująca, urodzona 16 marca 1997 roku w Toronto mierzy 186 cm. W ataku osiąga bardzo dobry zasięg – 320 cm. W przyszłości chciałaby dołączyć do kadry Polski. Swoją przygodę z siatkówką zaczęła w wieku 14 lat w szkole. Do 18. roku życia występowała w amatorskim klubie Leaside Volleyball Club. Następnie przeniosła się do Chicago, gdzie przez 4 lata reprezentowała barwy uniwersyteckiego Loyola Chicago, jednocześnie studiując Wychowanie Fizyczne.

Jestem podekscytowana, że w nadchodzącym sezonie dołączę do Grot Budowlanych Łódź. Sztab szkoleniowy oraz sukcesy klubu przesądziły o moim wyborze. Siatkówka jest bardzo ważnym sportem w Polsce, a możliwość grania przed tak niesamowitą publicznością i oddanymi kibicami jest zaszczytem. Cieszę się, że będę mogła występować w polskiej lidze i Lidze Mistrzyń. To będzie dla mnie ogromna szansa. Część mojej rodziny jest w Polsce i będą mieli okazję zobaczyć mnie na parkiecie. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia treningów i spotkania ze wszystkimi na boisku – powiedziała Gabi Maciagowski.

Gabi zamyka skład naszego zespołu na sezon 2019/2020. Cieszę się, że ta młoda i zdolna zawodniczka dołączy do naszej drużyny – skomentował prezes klubu, Marcin Chudzik.

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2019/2020

rozgrywające: Julia Nowicka, Paulina Bałdyga

atakujące: Anastasija Kraiduba, Gabi Maciagowski

przyjmujące: Charlotte Leys, Julia Twardowska, Agata Babicz, Anna Bączyńska

środkowe: Jaroslava Pencova, Małgorzata Śmieszek, Anna Lewandowska

libero: Maria Stenzel

źródło/foto: Grot Budowlani Łódź