W składzie #VolleyWrocław na zbliżający się sezon już wszystko stało się jasne. Ostatnią zawodniczką, która zasiliła skład wrocławianek została aktualna wicemistrzyni Polski – środkowa Kamila Witkowska.

Zawodniczka z pewnością wniesie do swojej nowej drużyny wiele doświadczenia, jakie zdobyła przez lata rywalizując w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Na swoim koncie ma już sześć sezonów wśród najlepszych drużyn naszej ligi. Swoją karierę w siatkarskiej elicie rozpoczęła w 2014 roku, reprezentując barwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Potem przeniosła się do Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, gdzie spędziła dwa sezony. Ostatnie lata to gra w drużynie z Rzeszowa. To właśnie z Developresem SkyRes Rzeszów wywalczyła w minionym sezonie srebrny medal Mistrzostw Polski.

Kamila Witkowska na swoim koncie ma również występy w biało-czerwonych barwach. W ubiegłym roku była członkiem drużyny, która stanęła na najwyższym stopniu podium turnieju Meinreux Volley Masters. Wraz z naszą reprezentacją walczyła również o przepustkę na turniej olimpijski w Tokio.

#VolleyWroclaw to zupełnie nowe wyzwanie. Siatkówka we Wrocławiu ma bardzo długą historię. Jest to klub z wieloletnim stażem. Przechodził różne koleje, ale mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy walczyć o wysokie cele. Chciałabym, żeby siatkówka we Wrocławiu znów cieszyła się dużym zainteresowaniem, a ja mogłabym być częścią tej nowej historii. Mam nadzieję że wraz z dziewczynami, całym sztabem i zarządem oraz z wspaniałymi kibicami stworzymy kolektyw i będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli – powiedziała Kamila Witkowska, środkowa #VolleyWrocław

– Myślę, że transfer Kamili do naszego zespołu ucieszy kibiców. To utytułowana siatkarka o wielkich umiejętnościach, która z pewnością pomoże nam w osiągnięciu kolejnych wygranych. Transferem Kamili kończymy budowę zespołu na sezon 2020/2021. Teraz czas na rozpoczęcie przygotowań, a od września wracamy do regularnych rozgrywek – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Skład #VolleyWrocław na sezon 2020/21 wygląda następująco:

Atakujące: Małgorzata Jasek, Izabella Rapacz

Przyjmujące: Natalia Murek, Paula Słonecka, Anna Bączyńska oraz trzy młode zawodniczki z zespołów młodzieżowych Joanna Chorąża, Julia Pańko i Julia Kleszcz

Rozegranie: Weronika Wołodko, Adrianna Szady

Libero: Karolina Pancewicz, Agnieszka Adamek

Środek: Aleksandra Gancarz, Karolina Fedorek, Kamila Witkowska

źródło: #VolleyWrocław, fot. Artur Stachniak