Cuprum Lubin powoli prezentuje skład na sezon 2020/21. Dziś klub ogłosił, że szeregi Miedziowych wzmocni Kamil Szymura. Młody libero o miejsce w składzie będzie walczył z Baroszem Makosiem. Transfera Szymury to drugi zawodnik, który dołączył do ekipy z Lubina. Wcześniej klub pozyskał Szymona Jakubiszaka. 

W nadchodzącym sezonie rozgrywek PlusLiga Kamil Szymura zasili szeregi Cuprum Lubin. Grający na pozycji libero zawodnik ma dopiero 21 lat, jednak Cuprum będzie jego 4 klubem w seniorskiej karierze. Poprzednio występował w BKS Visła Bydgoszcz, ZAKSA Kedzierzyn-Koźle (gdzie wraz z drużyną zdobył Puchar Polski i Mistrzostwo Polski) oraz AZS Częstochowa (Mistrzostwo I Ligi). Nasz nowy zawodnik ma za sobą również bardzo udane występy w reprezentacji Polski kadetów, z którą sięgnął po złoto Mistrzostw Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej (EEVZA) w 2015 roku. Szymura określany jest jako siatkarz bardzo perspektywiczny na swojej pozycji.

Dlaczego wybrałeś Cuprum Lubin?

Myślę, że w Lubinie mam szansę na zagranie w wyjściowej szóstce i na złapanie doświadczenia, które jest potrzebne w dalszym rozwoju.

Jak oceniasz swoją grę w poprzednim sezonie?

Hmmm, ciężko jest mi ją ocenić, bo to był pierwszy sezon, w którym miałem okazję grać na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Ale z tego co mówili  moi bliscy i rodzina to nie było tragedii 🙂

Kto jest dla Ciebie wzorem na pozycji libero?

Odkąd zacząłem się interesować siatkówką to Paweł Zatorski jest dla mnie takim wzorem.

Czego oczekujesz w nowym sezonie PlusLigi?

Oczekuję zgranej drużyny i jak najlepszych wyników!

źródło/foto: Cuprum Lubin