Kamil Semeniuk jest ostatnim siatkarzem, który wzmocni Aluron Virtu Wartę Zawiercie w tym okienku transferowym. Przyjmujący trafił do żółto-zielonych na zasadzie wypożyczenia z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Kamil Semeniuk jest wychowankiem kędzierzyńskiego MMKS-u, skąd w 2012 roku trafił do Młodej Ligi ZAKSY. Przyjmujący spędził tam trzy lata i zdobył srebrny oraz brązowy medal rozgrywek. Występy w Młodej Lidze zwieńczył tytułem najlepszego siatkarza sezonu 2015/2016.

Następnie przyszedł czas na grę na seniorskich parkietach. Już podczas ostatniego roku w Młodej Lidze Semeniuk był włączany do pierwszej drużyny ZAKSY. W ekstraklasie przyjmujący zadebiutował w spotkaniu z AZS-em Częstochowa na inaugurację sezonu 2015/2016,  zaś pierwszy punkt zdobył przeciwko Effectorowi Kielce.

Debiutancki sezon w PlusLidze przyniósł Semeniukowi tytuł mistrza Polski. Sukces ten powtórzył rok później, jednak wtedy dostawał od Ferdinando de Gioriego o wiele więcej szans na grę i w tamtych rozgrywkach uzbierał już 65 „oczek”. Jeszcze większy progres zanotował w zakończonym niedawno sezonie, w którym zdobył 92 punktów i wraz z niebiesko-biało-czerwonymi wywalczył wicemistrzostwo Polski. Teraz 22-latek będzie występował w barwach Aluron Virtu Warty Zawiercie, gdzie trafił na zasadzie wypożyczenia.

– Do klubu z Zawiercia chciałem trafić już wtedy, gdy grupa ich kibiców przyjechała do Kędzierzyna i urządziła niesamowitą fetę. Poza tym Warta ma ciekawe aspiracje na przyszły sezon, które mnie interesują. To w dużej mierze przekonało mnie, by dołączyć do tego zespołu – przyznaje Semeniuk.  – Na pewno jest lekki stres, ponieważ to będzie mój pierwszy sezon poza macierzystym klubem. Wszyscy w Zawierciu zapewniają mnie jednak, że pomogą mi się uporać z każdym problemem. Nic, tylko czekać na rozpoczęcie sezonu – dodaje przyjmujący, który zamknął skład Jurajskich Rycerzy na nowe rozgrywki.

Skład Aluronu Virtu Warty Zawiercie na sezon 2018/2019:

Atakujący: Grzegorz Bociek, Mateusz Malinowski

Rozgrywający: Michał Masny, Arash Dosanjh

Środkowi: Bartosz Gawryszewski, Krzysztof Rejno, Łukasz Swodczyk, Marcin Kania

Przyjmujący: Michał Żuk, Kamil Semeniuk, Marcin Waliński, Olieg Achrem

Libero: Taichiro Koga, Krzysztof Andrzejewski

źródło, fot: aluronvirtu.pl