Kacper Piechocki przedłużył swój kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Libero, który niedawno został powołany do reprezentacji Polski seniorów, związał się z bełchatowskim klubem nową umową, obowiązującą na dwa lata.

Jestem bardzo zadowolony, że nadal będę miał szansę występować w drużynie, której kibicuję od dziecka. Wychowałem się na meczach Skry, witałem przed laty zawodników wracających do Bełchatowa z mistrzowskim tytułem, a kilka tygodni temu sam tak wracałem. Chcę nadal odnosić sukcesy z PGE Skrą i już nie mogę doczekać się następnego sezonu – powiedział Kacper Piechocki po podpisaniu nowej umowy.

Kilka tygodni temu nowy selekcjoner reprezentacji Polski docenił wysoką formę bełchatowskiego libero w ostatnich miesiącach – np. w fazie play-off ze wszystkich libero walczących ze swoimi drużynami o medale PlusLigi miał najlepsze statystyki – i powołał go do reprezentacji. Siatkarz, który ma na swoim koncie medale najważniejszych światowych imprez kadetów i juniorów, zadebiutował w dorosłej kadrze w towarzyskim meczu z Kanadą w katowickim Spodku. Jest również na liście powołanych graczy do rozgrywek tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów. Obecnie przebywa z reprezentacją Polski w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbędzie się czwarty turniej (15-17 czerwca).

Lepszego miejsca na debiut nie mogłem sobie wymarzyć, bo przecież Spodek to wyjątkowe miejsce. Cieszę się, że dostałem swoją szansę i robię wszystko, co w mojej mocy, by zasłużyć na kolejne występy w biało-czerwonej koszulce – dodał Piechocki.

22-letni zawodnik jest wychowankiem Skry. W 2012 roku na dwa lata został wypożyczony do AZS Częstochowa, skąd w 2014 roku wrócił do Bełchatowa. Od tego czasu występuje w PGE Skrze, z którą zdobył dwa brązowe, srebrny i złoty medal PlusLigi, jeden Puchar Polski i dwa Superpuchary Polski. W barwach PGE Skry zaliczył także cztery sezony w Lidze Mistrzów.

skra.pl
fot. FIVB