Jovana Brakocević była najlepszą zawodniczką minionego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Pobiła rekord zdobytych puntków w lidze, była najlepszą atakującą, a także najczęściej komisarze spotkań wręczali jej statuetkę MVP. Ten fantastycznej zawodniczki nie dane będzie nam oglądać na parkietach LSK. Serbka postanowiła znów spróbować swoich sił we włoskiej lidze.

Jovana Brakocević opuszcza zespół Grot Budowlanych Łódź.  Serbska atakująca spędziła w naszym klubie jeden sezon, sięgając po Superpuchar Polski oraz wicemistrzostwo Polski. Jovana pobiła rekord zdobytych punktów w Lidze Siatkówki Kobiet należący do Rachel Rourke (577 pkt w sezonie 2012/13). Przez cały sezon punktowała aż 639 razy, co dało jej także zwycięstwo w klasyfikacji najlepszych atakujących. Oprócz tego wygrała ranking MVP. Jovana odebrała 9 statuetek dla najbardziej wartościowej zawodniczki meczu.

– Cieszę się, że mogłam występować w Grot Budowlanych. Może pewnego dnia jeszcze tu wrócę. Nowym kierunkiem będzie Novara. To wielki honor grać dla tak wspaniałej drużyny. Liga włoska jest trudna ale jestem gotowa na nowe wyzwania – powiedziała Jovana Brakočević.

 To był ogromny zaszczyt, że zawodniczka takiej klasy reprezentowała barwy Grot Budowlanych Łódź. Współpraca z Jovaną była czystą przyjemnością. Jestem dumny z tego, co pokazała w LSK. Życzę jej powodzenia w lidze włoskiej. Zawsze będzie przyjmowana z otwartymi rękoma w naszym klubie – skomentował prezes klubu, Marcin Chudzik.

Dziękujemy Jovanie Brakočević za występy w niebiesko-biało-czerwonych barwach i życzymy powodzenia w nowym klubie.

źródło: Grot Budowlani Łódź/fot.: Katarzyna Kozłowska