Klub z Polic oficjalnie poinformował dziś, że serbska atakująca Jovana Brakocević-Canzian kolejny sezon spędzi w Grupa Azoty Chemiku Police. Dla zawodniczki będzie to więc powrót po krótkiej przerwie do naszej ligi.

Zawodniczka po roku spędzonym we Włoszech postanowiła wrócić do Polski. Miniony sezon spędziła w Igor Gorgonzola Novara, teraz o kolejne sukcesy powalczy w barwach aktualnych mistrzyń Polski. Podczas gry w Grot Budowlanych Łódź była wyróżniającą się postacią Ligi Siatkówki Kobiet. Zdobyła wówczas imponujące 631 punktów.

Nowa zawodniczka mistrzyń Polski ma w swoim dorobku wiele sukcesów. Wywalczyła złoto Ligi Mistrzyń, Klubowe Mistrzostwo Świata, dwukrotnie mistrzostwo Turcji oraz złoto we Włoszech.

Zdecydowałam się wrócić do Polski z dwóch powodów. Po pierwsze, niezwykle pobudzająca jest ekspresja kibiców. Lubię czuć, że gram dla kogoś, że komuś zależy na wynikach zespołu, pasjonuje go to i przeżywa mecz razem z siatkarkami. Po drugie, Chemik od lat jest częścią europejskiej siatkówki na wysokim poziomie. Grałam przeciwko niemu wiele razy, bardzo go szanuję i cieszę się, że zagram w jego barwach – mówi nowa atakująca Chemika.

Zawodniczka zamyka skład policzanek na przyszły sezon.

Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2020/21 wygląda następująco:

Rozgrywające: Marlena Kowalewska, Paulina Bałdyga
Atakujące: Martyna Łukasik, Jovana Brakocević-Canzian
Przyjmujące: Martyna Grajber, Wilma Salas, Natalia Mędrzyk
Środkowe: Iga Wasilewska, Katarzyna Połeć, Agnieszka Kąkolewska, Indy Baijens
Libero: Paulina Maj-Erwardt, Aleksandra Żurawska

źródło: Grupa Azoty Chemik Police, fot. Katarzyna Kozłowska