Hitowy transfer wicemistrzów Włoch stał się faktem. Joandry Leal został dziś oficjalnie zaprezentowany w Cucine Lube Civitanova.

Joandry Leal ostatnie sześć sezonów spędził w Sadzie Cruzeiro. Podczas gry w niebiesko-białych barwach pięciokrotnie cieszył się z mistrzostwa Brazylii, trzykrotnie zdobył Puchar i tyle samo razy Superpuchar Kraju Kawy. Ponadto 29-latek ma na swoim koncie cztery triumfy w Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej i trzy w Klubowych Mistrzostwach Świata. Otrzymał również całą masę nagród indywidualnych. Został m.in. wybrany najlepszym siatkarzem klubowego mundialu czy brazylijskiej Superligi.

W swoim dorobku Leal ma również wicemistrzostwo świata wywalczone z reprezentacją Kuby. Od 2015 roku przyjmujący posiada brazylijski paszport i dostał już zgodę od FIVB na występy w barwach Canarinhos. Z powodu dwuletniej karencji, jego debiut w nowej kadrze nastąpi najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Od kilku tygodni nie ustawały spekulacje o transferze Leala do Cucine Lube. Dziś 29-latek został oficjalnie zaprezentowany przez wicemistrzów Włoch.

– Nie mogę się doczekać występów w lidze włoskiej. Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączę do tak wielkiej drużyny jak Lube. To będzie mój pierwszy europejski klub. Mam nadzieję, że szybko się tu zadomowię. Jestem naprawdę zmotywowany i przekonany, że wraz z nowymi kolegami stworzymy fantastyczny zespół – powiedział utytułowany  po podpisaniu kontraktu.

Joandry Leal to trzecie wzmocnienie Lube w tym okienku transferowym. Wcześniej Biancorossi pozyskali Fabio Balaso i Bruno Rezende.

źródło: lubevolley.it
fot: FIVB