Działacze ONICO Warszawa nie zwalniają tempa i pozyskali kolejnego zawodnika. Dziś do stołecznego klubu oficjalnie dołączył 23-letni środkowy, Jan Nowakowski, z którym podpisano dwuletni kontrakt. 

– Jestem bardzo podekscytowany. Gra w ONICO Warszawa będzie dla mnie dużym wyzwaniem. Po kilku latach gry w mojej rodzinnej Bydgoszczy pomyślałem o zmianie otoczenia, a w Warszawie powstaje projekt, w którym chcę uczestniczyć. Kiedy zadzwonił do mnie Stéphane Antiga, ucieszyłem się i szybko podjąłem decyzję. Jestem przekonany, że pod jego okiem rozwinę skrzydła – zapowiada tuż po podpisaniu kontraktu 23- latek.

– Jan Nowakowski to młody i zdolny gracz, który świetnie wpisuje się do budowanej przez nas drużyny. Będziemy mieć z niego dużo pożytku – stwierdziła prezes ONICO, Jolanta Dolecka. – Janek o miejsce w wyjściowej szóstce rywalizować będzie z Andrzejem Wroną, Kubą Kowalczykiem i jeszcze jednym środkowym, którego nazwiska na razie nie mogę podać. Taka rywalizacja wyjdzie wszystkim na dobre – dodaje.

23-letni Nowakowski pierwsze szlify w profesjonalnej siatkówce zdobywał w swoim rodzinnym Chemiku Bydgoszcz, do którego dołączył w 2007 roku. Trzy lata później przeniósł się do spalskiego SMS-u, z którym triumfował w Młodej Lidze w sezonie 2012/2013. Następnie wrócił do Bydgoszczy, gdzie w Transferze oraz Łuczniczce grał aż do zakończenia poprzednich rozgrywek.

Nowakowski ma też na koncie występy w narodowej kadrze B, z którą zdobył brąz Ligi Europejskiej w 2013 roku. Został wtedy wybrany najlepszym środkowym turnieju.

– Jestem gotowy! Nie boję się ciężkiej pracy i chcę wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie – deklaruje z uśmiechem na ustach środkowy, który ze stołecznym zespołem związał się dwuletnim kontraktem.

źródło, foto: onicowarszawa.pl