Jan Lesiuk, 22-letni przyjmujący jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz. Występował już w klubie w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2015/2016, a wcześniej reprezentował barwy w Młodej Lidze.

Ten młody, utalentowany zawodnik z sukcesami grał dwa sezony w drużynie Ślepska Suwałki, gdzie w pierwszym roku zdobył wicemistrzostwo I ligi. Zebrał tam cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w nadchodzącym sezonie. Jan Lesiuk o miejsce w pierwszym składzie na miejscu przyjmującego powalczy z Bartłomiejem Lipińskim, Pawłem Grycem i Nikolą Kovačević’em.

Przy podpisaniu nowego kontraktu zawodnik powiedział: „Cieszę się bardzo z powrotu do Bydgoszczy. Są to dla mnie tak naprawdę rodzinne strony i na pewno włożę całe serce w to, żeby wynik, jaki razem osiągniemy na koniec, był najlepszy z możliwych. Patrzę pozytywnie na współpracę z każdym z członków zespołu. Powrót do macierzystego klubu jeszcze bardziej mnie motywuje. Jeszcze jako młody zawodnik dumnie walczyłem o medale dla Chemika i tak samo będę walczyć i w tym sezonie”.

luczniczkabydgoszcz.pl