Tuż przed ostatnim meczem fazy zasadniczej w PlusLidze siatkarz Dafi Społem Kielce, Jakub Wachnik, otrzymał kuszącą propozycję. Libański klub Zahra poszukiwał przyjmującego do swojej drużyny na decydujące mecze w lidze. 11 kwietnia do agencji Michalak Brothers, która reprezentuje zawodnika, wpłynęło zaproszenie do udziału w tych rozgrywkach.

Na decyzję nie było dużo czasu, bowiem mecze finałowe już się rozpoczęły i Zahra przegrała pierwszy z nich. – Po rozmowie z Prezesem Jackiem Sękiem oraz trenerem Dariuszem Daszkiewiczem doszliśmy do porozumienia, aby Kuba poleciał i zagrał w tych finałach. W tamtejszej lidze gra się do trzech wygranych meczów, a stan rywalizacji na dzień 11 kwietnia był 0-1 – mówi manager Jakuba Wachnika, Jakub Michalak.

Kolejny mecz drużyna z Libanu rozgrywała 12 kwietnia i pewnie pokonała SpeedBall Chekka 3:1. Przyjmujący Dafi Społem Kielce poleciał już do miejscowości Bejrut, gdzie od piątku pracuje z drużyną i wspólnie przygotowują się do następnych spotkań.

Dla zawodnika jest to niemałe wyróżnienie, ponieważ ma on pomóc drużynie w osiągnięciu najlepszego wyniku, jakim jest mistrzostwo kraju. Na przestrzeni całego sezonu Jakub godnie reprezentował Dafi Społem Kielce i został zauważony nie tylko w kraju, ale także za granicą.

W ostatnim meczu sezonu z Jastrzębskim Węglem drużyna reprezentująca województwo świętokrzyskie będzie musiała radzić sobie bez kluczowego zawodnika. Pewne jest, że klub pożegnał się już z najwyższą klasą rozgrywkową i nawet zwycięstwo w Jastrzębiu nie zmieni jego pozycji w tabeli, ani nie uratuje klubu przed spadkiem. W tej sytuacji w Prezes Zarządu Jacek Sęk zezwolił na krótkie wypożyczenie Jakuba Wachnika. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość wypożyczenia przyjmującego. Kuba przedstawił scenariusz całej drużynie, która zaakceptowała taką możliwość i życzyła mu powodzenia w rozgrywkach. Klub z Libanu miał możliwość zatrudnienia reprezentanta Niemiec, ale zdecydowali się na Kubę Wachnika i myślę, że się nie zawiodą – podsumowuje Jakub Michalak.

Przyjmujący Dafi Społem nie będzie pierwszym Polakiem w lidze libańskiej. Mały epizod w drużynie Anwar miał Wojciech Żaliński, natomiast w zespole Zahra Al Mina grał Wojciech Włodarczyk. Polscy siatkarze reprezentowali barwy libańskich klubów jedynie w czasie meczów finałowych.

Jakub Wachnik wraz z nową drużyną Zahra ma przed sobą jeszcze co najmniej dwa mecze. Najbliższy odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia o 17:00. Po zakończeniu tych rozgrywek, przyjmujący wróci do Kielc, by w stu procentach wypełnić kontrakt z macierzystym klubem.

źródło: siatkakielce.pl