Jak poinformował oficjalny portal GKS-u Katowice 21-letni przyjmujący, Jakub Szymański, w nadchodzącym sezonie PlusLigi będzie reprezentował barwy drużyny z Górnego Śląska.

Szymański mierzy 200 centymetrów, a ostatni rok spędził w Buskowiance Kielce. Był także zawodnikiem MKS MOS Wola Warszawa oraz SMS Spała. W 2015 roku sięgnął po mistrzostwo świata z reprezentacją Polski kadetów.

– Jakub Szymański to utalentowany zawodnik, który wpisuje się w naszą koncepcję budowy zespołu. Pomimo młodego wieku, ma już doświadczenia zdobyte na poziomie PlusLigi. Wierzę, że jego obecność w kadrze wzmocni rywalizację o miejsce w składzie na pozycji przyjmującego – zaznaczył Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Podczas obecnego okienka w zespole z Górnego Śląska ma miejsce istna rewolucja kadrowa. Klub opuściło aż 12 zawodników, a także trener Piotr Gruszka. W przyszłym sezonie lukę po odchodzących ogniwach spróbują wypełnić m. in.: Rafał Szymura, Jakub Jarosz czy Miłosz Zniszczoł. Nowym szkoleniowcem GieKSy będzie Dariusz Daszkiewicz.

opracowanie: Mateusz Chronowski
źródło, fot. siatkowka.gkskatowice.eu