Środkowy Jakub Kochanowski został nowym zawodnikiem aktualnych mistrzów Polski – PGE Skry Bełchatów!

Nowy nabytek bełchatowskiego teamu jest członkiem złotej drużyny juniorów oraz kadetów. Wraz z nią zdobył Mistrzostwo Świata oraz Europy w obu kategoriach wiekowych! Na Mistrzostwach Świata Juniorów zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju.

Ostatnie dwa sezony spędził w drużynie Indykpolu AZS-u Olsztyn, której był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników, zapisując na swoim koncie aż  449 punkty (303 atakiem, 100 blokiem, 46 zagrywką). Dzięki temu zajął 1 miejsce w rankingu środkowych. – Bardzo się cieszę, że będę mógł występować w PGE Skrze. Postaram się dać od siebie jak najwięcej. Wiem, że będę musiał zastąpić Srećko Lisinaca i podejrzewam, że w sercach kibiców nawet nie będę tego blisko, ale mam nadzieję, że na boisku zespół nie straci na jakości – mówi nowy środkowy PGE Skry Bełchatów.

Jakub Kochanowski związał się z drużyną dwuletnim kontraktem.

źródło: PGE Skra Bełchatów