MKS Będzin pozyskał reprezentanta Stanów Zjednoczonych. Najbliższy sezon w klubie z Zagłębia Dąbrowskiego spędzi Jake Langlois.

Jake Langlois to 26-letni przyjmujący, mierzący aż 208 cm wzrostu. Siatkarską karierę rozpoczął w rodzimej lidze uniwersyteckiej, gdzie bronił barw Brigham Young University. Na parkietach NCAA był jednym z wyróżniających się zawodników i przed ubiegłym sezonie trafił do włoskiego Gi Group Monza. W zespole Miguela Angela Falaski nie zdołał jednak na stałe przebić się do pierwszego składu. Na boisku zameldował się w 25 spotkaniach Serie A, zdobywając w sumie 26 punktów.

W ubiegłym roku 26-latek zadebiutował w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Aktualnie wraz z „Jankesami” bierze udział w Lidze Narodów. Z bardzo dobrej strony pokazał się w sobotnim spotkaniu z Koreą Południową, w którym zanotował 15 „oczek”, zostając tym samym najlepiej punktującym graczem meczu.

Langlois będzie trzecim Amerykaninem w historii będzińskiego klubu. Wcześniej w barwach MKS-u występowali Kyle Russell i Jonah Seif.

źródło: mksbedzin.pl
fot: FIVB