Kolejny ciekawy ruch transferowy DPD Legionovii! W nowym sezonie na libero zagra trzecia najlepiej przyjmująca zawodniczka LSK ostatniego sezonu Izabela Lemańczyk!

W ostatnim sezonie 28-letnia libero grała w ekipie Enea PTPS Piła. W skali sezonu przyjęła pozytywnie aż 49,76% zagrywek, co sprawia, że była trzecią najlepiej przyjmującą zawodniczką Ligi Siatkówki Kobiet. W przeszłości występowała również m.in. w takich klubach, jak Atom Trefl Sopot, PSPS Chemik Police, Muszynianka Muszyna i BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Pierwszy raz spotkałem Izę w roku 2000, kiedy jej mama Magda była rozgrywającą Foppapedretti Bergamo, a ja byłem tam drugim trenerem – wspomina trener Alessandro ChiappiniPamiętam, jak po treningu graliśmy w siatkówkę – miała talent! Później spotkaliśmy się przy innej okazji, kiedy już grała zawodowo. Teraz razem będziemy walczyć o wspólny cel. Przeznaczenie tak często krzyżuje nasze drogi (śmiech)!

Bardzo się cieszę, że dołączam w tym sezonie do drużyny z Legionowa. Przyjeżdżając tam na mecze zawsze dało się odczuć, że w tym mieście panuje dobry klimat do grania w siatkówkę – powiedziała Izabela Lemańczyk – Po meczach często rozmawiałam z wieloma życzliwymi kibicami DPD Legionovii, dlatego tym bardziej się cieszę, że będziemy teraz jedną drużyną. Z trenerem Chiappinim miałam okazję pracować już niejednokrotnie, dlatego ufam, że praca, którą nam zaproponuje, na pewno prędzej czy później zaowocuje, w efekcie czego zarówno my, zawodniczki, jak i kibice będziemy mogli cieszyć się siatkówką na dobrym poziomie. Do zobaczenia!

źródło: inf. prasowa / fot. Katarzyna Kozłowska