E.Leclerc Radomka Radom uzupełniła skład na środku siatki. Nową zawodniczką została Izabela Bałucka, która w poprzednim sezonie reprezentowała barwy drużyny z Torunia.

Nowa środkowa Radomki na ekstraklasowych boiskach poza drużyną POLI Budowlani Toruń, występowała również w Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza oraz w Impelu Wrocław. Poprzedni sezon w LSK zakończyła z dorobkiem 108 punktów z czego 5 zdobyła w polu zagrywki, 54 poprzez skuteczne ataki. Swoim rywalkom zafundowała również 49 punktowych bloków.

Dlaczego wybrała akurat drużynę z Radomia? – Dlaczego nie? Pomyślałam. Zespół, który dobrze prezentował się w minionym sezonie, mocno namieszał w Pucharze Polski, oczywiście w pozytywnym sensie. Słyszałam dużo pozytywnych opinii na temat klubu. Skład jest bardzo ciekawy, myślę że jest to dobry wybór – wyjaśnia środkowa –Znam kilka zawodniczek. Z poprzedniego sezonu Gabę Ponikowską. Grałyśmy razem przez parę lat w kadrze małopolski. Z nowych zawodniczek Anię Bączyńską, z którą grałam w Krośnie i bez przerwy mamy ze sobą kontakt, Alicję Grabkę, jesteśmy z jednego miasta, więc bardziej prywatnie miałyśmy możliwość się poznać. Nie miałyśmy okazji grać razem, bo kategoriami wiekowymi się mijałyśmy. Znamy się jeszcze z Kinią Drabek, z która spędziłam rok w Dąbrowie Górniczej. Na pewno nie kierowałam się tylko kwestią czy znam dziewczyny czy nie, jednak uważam, że jest to ważne ponieważ mamy stworzyć JEDNOŚĆ na boisku. Tak się łatwiej gra „Team spirit” jest podstawą do osiągnięcia sukcesu – dodaje nowa zawodniczka Radomki.

O miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizowała z Gabrielą Ponikowską oraz Sonią Kubacką.

źródło: inf. własna, E.Leclerc Radomka Radom, LSK