Sebastian Warda, Kuba Urbanowicz i Mateusz Poręba to ostatni siatkarze, którzy dołączają do składu Indykpolu AZS Olsztyn. Tym samym drużyna skompletowała już skład na sezon 2018/2019.

Pochodzący z Olsztyna Sebastian Warda urodził się 18 stycznia 1989 roku. W swojej karierze występował w: Jokerze Piła (2008-2009), BBTS Bielsko-Biała (2009-2011), ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2011-2012), Effectorze Kielce (2012-2013), MKS Będzin (2013-2016) czy Aluron Virtu Warta Zawiercie. W ostatnim sezonie reprezentował barwy ONICO Warszawa. – Negocjacje nie trwały zbyt długo – przyznaje Sebastian Warda. – Olsztyn to moje miasto rodzinne i zawsze miałem marzenie, aby zagrać w „swoim” klubie. Cieszę się, że kolejny rok spędzę właśnie w Indykpolu AZS. Widzę bardzo duże możliwości na rozwój przy Roberto Santillim. Miałem okazje z nim współpracować i wiem, że potrafi wyciągnąć z zawodników wszystko co najlepsze.

Do Olsztyna wraca również Kuba Urbanowicz, który jest wychowankiem AZS. W 2010 roku reprezentował olsztyński klub w Młodej Lidze. Rok później zadebiutował wśród seniorów, w rozgrywkach PlusLigi.  Młody przyjmujący w swojej karierze występował w Camperze Wyszków, Ślepsku Suwałki, Cerradzie Czarni Radom, a ostatni sezon Kuba spędził w KPS Siedlce.

– O podpisaniu kontraktu z olsztyńskim klubem zadecydowała osoba trenera Roberto Santilliego – podkreśla Kuba Urbanowicz. – Jest on bardzo znany w świecie siatkarskim i uważany, za bardzo dobrego szkoleniowca. Uważam, że mogę się od niego wiele nauczyć. Kiedy zadzwonił do mnie Prezes Tomasz Jankowski z propozycją, długo się nad nią nie zastanawiałem. Dużo rozmawiałem z Prezesem i po rozmowach stwierdziłem, że przyjście do Indykpolu AZS Olsztyn będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

Do składu Indykpolu AZS Olsztyn dołączy również Mateusz Poręba. Młody środkowy przez wielu ekspertów uważany jest za nadzieję polskiej siatkówki. Mateusz jest wychowankiem TS Sokół Tuchów. Potem przeniósł się do AKS Resovia Rzeszów, z którą m.in. w 2016 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Kadetów, a w minionym sezonie wraz z kolegami stanął na najniższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski Juniorów.

Mateusz na swoim koncie ma również tytuł Mistrza Europy Wschodniej EVVZA. Środkowy jest również jedną z czołowych postaci reprezentacji Polski do lat 20. Mateusz obecnie przebywa w Spale, gdzie wraz z biało-czerwonymi przygotowują się do turnieju barażowego kwalifikacji Mistrzostw Europy U20.

Kontrakt Mateusza Poręby z olsztyńskim klubem będzie obowiązywał przez trzy lata!

– Negocjacje nie były zbyt długie – przyznaje Mateusz Poręba. – Po krótkich rozmowach z Prezesem i Trenerem byłem przekonany, że ta drużyna jest dla mnie. Dla młodego zawodnika ważne jest to, aby mógł zdobywać nowe doświadczenie. W Olsztynie będę miał szansę pokazania się. Cieszę się również z możliwości współpracy z Roberto Santilli, który jest doświadczonym trenerem i z pewnością pomoże mi w rozwoju moich umiejętności.

Z drużyną będzie również trenował młody przyjmujący – Dawid Sokołowski.

Indykpol AZS Olsztyn w sezonie 2018/2019:

Rozgrywający: Paweł Woicki, Radosław Gil

Przyjmujący: Robbert Andringa, Marcel Lux, Siergiej Kapelus, Jakub Urbanowicz, Dawid Sokołowski

Środkowi: Miłosz Zniszczoł, Paweł Pietraszko, Sebastian Warda, Mateusz Poręba

Atakujący: Jan Hadrava, Mateusz Kańczok

Libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

Sztab szkoleniowo-medyczny:

Roberto Santilli – I Trener

Marcin Mierzejewski – II Trener

Mateusz Nykiel – Statystyk

Wojciech Remiszewski – Lekarz

Piotr Deptuła – Fizjoterapeuta

źródło: Indykpol AZS Olsztyn