Niezwykle doświadczony przyjmujący, Dick Kooy, został dziś oficjalnie przedstawiony, jako nowy zawodnik PGE Skrze Bełchatów. Został on sprowadzony do klubu w miejsce Taylora Sandera. 

O sprawie Taylora Sandera i jego braku w składzie PGE Skry Bełchatów pisaliśmy Transfery: Sander nie będzie grał w Skrze.  Na szczęście kibice klubu z Bełchatowa nie musieli długo czekać na informację, kto zajmie miejsce amerykańskiego zawodnika na przyjęciu. Znakomicie znany polskim kibicom Dick Kooy został dziś oficjalnie przedstawiony przez klub.

Przyjmujący na swoim koncie ma wiele sukcesów. Zdobył m.in. złote medale mistrzostw Holandii i Turcji (dwa). Wygrał także Puchar Polski oraz Superpuchar Włoch i Turcji. Kooy stawał także na najniższym stopniu podium mistrzostw Włoch i Rosji. Jednym z jego największych sukcesów jest srebrny medal Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu.

Przez ostatnie tygodnie Kooy trenował z PGE Skrą i brał udział w przedsezonowych sparingach. Ostatecznie zarząd klubu wspólnie ze sztabem szkoleniowym zdecydował, że Holender z włoskim paszportem zostanie siatkarzem bełchatowskiej drużyny.

– Dick owocnie przepracował okres przygotowawczy z naszym zespołem i podjęliśmy decyzję o jego pozostaniu. To niezwykle doświadczony zawodnik, który zna polskie realia, bo grał już w Kędzierzynie-Koźlu. W ostatnim sezonie reprezentował natomiast finalistę Ligi Mistrzów. Myślę, że jego doświadczenie i umiejętności, szczególnie w ataku, z których jest znany, przyczynią się do sukcesów PGE Skry w przyszłym sezonie – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

– To jest PGE Skra, czyli klub, który zawsze walczy o medale. W przyszłym sezonie nie będzie inaczej. Mamy silną drużynę, więc uważam, że naszym celem będzie co najmniej awans do finału PlusLigi – mówi Dick Kooy.

źródło/foto: skra.pl