Transfery: Grzegorz Kosok na dłużej w Jastrzębskim Węglu

Kolejny siatkarz zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Jastrzębskim Węglem. Tym razem na pozostanie w klubie zdecydował się Grzegorz Kosok, który podpisał umowę na kolejne dwa lata.

Zawodnik bronił barw Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2014/2015. Po zakończeniu sezonu gracz przeniósł się do Bydgoszczy. W sezonie 2016/2017 zdecydował się na powrót do Jastrzębia – Zdroju. Siatkarz rozgrywa dobry sezon. Po zakończeniu rundy zasadniczej był najlepszy w rankingu środkowych i jest jednym z najlepiej blokujących w lidze. Aktualnie drużyna Jastrzębskiego Węgla walczy w półfinałach z Zaksą Kędzierzyn – Koźle.

Bardzo się cieszę, że „Król Kosa”, jak nazywamy go w drużynie, zostaje z nami. Grzegorz rozgrywa świetny sezon. Wniósł do drużyny naprawdę wiele doświadczenia. Jego powrót do Klubu przed tym sezonem okazał się bardzo dobrą decyzją. Dla wszystkich. Będziemy kontynuować pracę w przyszłym sezonie i budować wspólnie coś wielkiego – mówi Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Przedłużenie kontraktu z Grzegorzem Kosokiem jest kolejnym dowodem na to, że poważnie myślimy o przyszłości Klubu. Wcześniej przedłużyliśmy umowy z Lukasem Kampą, Salvadorem Hidalgo Olivą oraz Maciejem Muzajem, a teraz dochodzi do tego kolejny ważny gracz z podstawowego składu naszego  zespołu. Tak jak zapowiadaliśmy, chcieliśmy zachować trzon drużyny i to nam się udało. Grzegorz jest ważnym „ogniwem” w zespole, w tym sezonie bardzo nam pomógł i wierzę, że tak samo będzie w kolejnych sezonach – podsumował Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Facebook Comments