Transfery: Gavin Schmitt zagra w Japonii

Gavin Schmitt w kolejnym sezonie nie będzie już bronił barw Asseco Resovii Rzeszów. Jak poinformował dzisiaj agent reprezentujący siatkarza, Kanadyjczyk od sezonu 2017/2018 zasili drużynę mistrza Japonii – Toray Arrows.

Doświadczony atakujący przeniósł się do Rzeszowa z Brazylii. Wcześniej grał w takich krajach jak np. Grecja, Francja, Korea Południowa, Rosja i Turcja. Gavin Schmitt dołączył do zespołu wicemistrzów Polski w sezonie 2016/2017 po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Niestety z turnieju olimpijskiego wrócił z kontuzją, która wykluczyła go z gry na początku sezonu. Atakujący pierwszy raz wystąpił w barwach Asseco Resovii dopiero w połowie listopada. Po powrocie do gry był jednym z filarów drużyny. Niestety w kilku ostatnich tygodniach zawodnik był ponownie wykluczony z gry.

Znane są już nam nazwiska siatkarzy, którzy w przyszłym roku zagrają na pozycji atakującego w rzeszowskim zespole. Będzie to Jochen Schoeps oraz Jakub Jarosz, którzy związali się z klubem na kolejne dwa lata.

źródło: twitter.com/LZSportPro

Facebook Comments