19-letni Fabian Majcherski w najbliższym sezonie będzie występować w pierwszej drużynie LOTOSU Trefla Gdańsk. Młody libero z żółto-czarnymi barwami związany jest od trzech lat. Na swoim koncie ma wiele sukcesów z grupami młodzieżowymi. 

– Nasza ideologia jest taka, by do pierwszego zespołu dołączało coraz więcej młodych zawodników, wywodzących się przede wszystkim z naszych struktur. Fabian to bardzo interesujący i silny gracz. Obserwowałem go w rozgrywkach Młodej Ligi i widzę, jak duży postęp zrobił przez te ostatnie lata w Gdańsku. Uważam, że teraz nadszedł idealny czas, by spróbował swoich sił w pierwszym zespole. Na pewno będzie mógł się wiele nauczyć od Piotra Gacka, podobnie jak to było w przypadku Mateusza Czunkiewicza. Takie jest nasze założenie – nasi młodzi gracze mają korzystać z doświadczenia starszych zawodników, by w przyszłości stanowić o sile pierwszej drużyny – mówi Andrea Anastasi, szkoleniowiec LOTOSU Trefla.

Zawodnik w ubiegłym sezonie trenował już parokrotnie z pierwszą drużyną LOTOSU Trefla, jednak dopiero teraz rozpocznie regularną pracę pod okiem Andrei Anastasiego. Z końcem maja Fabian spotkał się ze sztabem szkoleniowym zespołu i otrzymał indywidualny plan treningowy na najbliższe miesiące, by być w pełni gotowym do rozpoczęcia przygotowań do swojego debiutanckiego sezonu w PlusLidze.

– Bardzo się cieszę, że będę mógł trenować z pierwszym zespołem, że dostałem taką szansę od szkoleniowców. Chcę pomóc kolegom w treningu, na pewno dam z siebie wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony. Możliwość dalszego szkolenia pod okiem takiego trenera, jakim jest Andrea Anastasi, a także u boku Piotra Gacka, jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Na pewno doświadczenie z Młodej Ligi mi się przyda, choć te rozgrywki bardzo się różnią od PlusLigi. Oczywiście moim marzeniem jest debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale wielkim osiągnięciem i krokiem w przód jest już samo dołączenie do pierwszego zespołu – powiedział Fabian Majcherski.

inf.prasowa