Fabian Drzyzga po sezonie spędzonym w Olympiakosie Pireus postanowił zmienić drużynę. Polski rozgrywający przenosi się do rosyjskiej Superligi i będzie bronił barw Lokomotiwu Nowosybirsk.

Rozgrywający po opuszczeniu Asseco Resovii Rzeszów przeniósł się do Grecji i mogliśmy go zobaczyć w drużnie Olympiakosu Pireus. Jego zespół radził sobie bardzo dobrze w tym sezonie na krajowych parkietach, a na arenie międzynarodowej dotarł do finału Challenge Cup, gdzie uległ włoskiej Rawennie w obu meczach. W rywalizacji o złoty medal w lidze greckiej Olympiakos prowadzi aktualnie 2:0 z PAOK-iem Saloniki.

Od przyszłego sezonu reprezentant Polski będzie grał w rosyjskiej Superlidze. Miniony sezon nie był udany dla podopiecznych Plamena Konstantinowa. Drużyna z Nowosybirska nie poradziła sobie dobrze w Lidze Mistrzów, a z rozgrywek krajowych odpadli już w ćwierćfinale, gdzie pokonała ich Dynamo Moskwa. Ostatecznie Lokomotiw Nowosybirsk zakończył sezon na 8. pozycji. Rosyjski zespół wzmacnia się na kolejny sezon – do drużyny oprócz Fabiana Drzyzgi ma dołączyć np. Marko Ivović, który jest nam doskonale znany z występów w zespole z Podkarpacia.

inf.własna