Transfery: Fabian Drzyzga w Olympiakosie Pireus!

Fabian Drzyzga w końcu znalazł nowy klub. Wczoraj 27-latek podpisał roczny kontrakt z wicemistrzem Grecji, Olympiakosem Pireus. 

Rozwiązała się jedna z większych zagadek tego okienka transferowego, związana z nowym klubem Fabiana Drzyzgi. 27-latek był łączony z włoskim Gi Group Monza czy tureckim Ziraatem Bankasi Ankara, ale ostatecznie zdecydował się na Olympiakos Pireus.

Olympiakos w poprzednim sezonie został wicemistrzem Grecji, ulegając tylko PAOK-owi Saloniki i zdobył też Puchar tego kraju. W przyszłych rozgrywkach występować będzie w Pucharze Challenge, w którym Drzyzga triumfował w barwach AZS-u Częstochowa.

– Nie mogę się doczekać gry przed kibicami Olympiakosu. Przybyłem do Grecji z wyraźnym celem – pomóc drużynie w odzyskaniu mistrzowskiego tytułu – zapowiada 27-letni rozgrywający.

Fabian Drzyzga przez cztery ostatnie sezony kierował grą Asseco Resovii Rzeszów, z którą sięgnął po mistrzostwo i Superpuchar Polski. Na koncie ma także dwa wicemistrzostwa kraju oraz srebrny krążek Ligi Mistrzów. 27-latek wiele sukcesów święcił też z kadrą narodową. W swoim reprezentacyjnym dorobku ma mistrzostwo świata i brązowe medale Pucharu Świata oraz mistrzostw Europy. Drzyzga został wybrany najlepszym rozgrywającym Champions League 2015. Wcześniej występował w AZS-ie Częstochowa i AZS Politechnice Warszawskiej.

źródło: osfp.gr, inf. własna

 

Facebook Comments