Reprezentant Polski, Fabian Drzyzga zdecydował się na opuszczenie Asseco Resovii Rzeszów. Rozgrywający spędził cztery lata w Rzeszowie. Jego przyszłość klubowa nie jest jeszcze znana.

Fabian Drzyzga dołączył do rzeszowskiej drużyny w 2013 roku. Wywalczył z klubem dwa srebrne i jeden złoty medal mistrzostw Polski, a także srebrny medal Ligi Mistrzów 2015. Jednocześnie został wybrany najlepszym rozgrywającym Final Four w Berlinie. Zawodnik  zdobył w tym sezonie ligowym trzy statuetki dla najlepszego zawodnika meczu. Był jednym z podstawowych graczy rzeszowskiej drużyny w tym sezonie – rozegrał 26 meczów w fazie zasadniczej i 3 mecze w fazie play-off.

Oprócz Fabiana Drzyzgi Resovię opuściło już kilku innych siatkarzy: Gavin Schmitt, Thomas Jaeschke, Marko Ivović, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek i Frederic Winters. Z klubem pożegnał się także trener Andrzej Kowal. Od sezonu 2017/2018 drużynę z Podkarpacia trenował będzie Roberto Serniotti. Do składu na następny sezon dołączyli już także nowi gracze: Jakub Jarosz, Paweł Rusek, Michał Kędzierski i Łukasz Perłowski. Pozostałych zawodników poznamy niebawem.

źródło: assecoresovia.pl / plusliga.pl