Marcin Jaskuła i Adrian Kacperkiewicz są nowymi nabytkami Espadonu Szczecin. Dla dwóch 19-letnich siatkarzy będzie to debiutancki sezon w PlusLidze. 

Marcin Jaskuła to młodzieżowy reprezentant Polski, grający na pozycji libero. Jest wicemistrzem naszego kraju w kategorii kadetów (2015), a także juniorów (2017). Kilka dni temu wraz z kadrą narodową wywalczył w Berlinie awans na mistrzostwa świata U21 w Meksyku. Mierzący 179 cm wzrostu Jaskuła jest wychowankiem MOS Woli Warszawa, a przez ostatnie trzy sezony bronił barw 1-ligowego SMS-u PZPS Spała.

– Do podpisania kontaktu z Espadonem przekonała mnie między innymi osoba trenera Michała Gogola. To młody szkoleniowiec, który ma ciekawą wizję rozwoju drużyny oraz zbudowania składu zespołu na najbliższy sezon. Cieszę się, że będę częścią tego projektu i nie mogę się już doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału w mojej siatkarskiej przygodzie – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu młody libero.

Adrian Kacperkiewicz to 19-letni przyjmujący. Na swoim koncie ma srebrne krążki mistrzostw Polski kadetów (2015) oraz juniorów (2017). W tym roku wraz z zespołem MOS Woli Warszawa, której jest wychowankiem, stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw kraju w kategorii U23.

– Moim celem zawsze był przede wszystkim odpowiedni rozwój siatkarski oraz występy na parkietach PlusLigi. Chcę spędzać jak najwięcej czasu na boisku i uważam, że drużyna ze Szczecina będzie dla mnie doskonałym miejscem na zdobycie niezbędnych umiejętności i doświadczenia. W zespole Espadonu znajduje się wielu wspaniałych i utytułowanych zawodników, jak choćby Dawid Murek i Michał Ruciak, od których będę się mógł bardzo dużo nauczyć. Zamierzam pokazać się z jak najlepszej strony i wierzę, że dzięki ciężkiej pracy zdołam wywalczyć sobie miejsce w składzie – zapowiada Kacperkiewicz.

źródło, foto: volleyespadon.pl