Transfery: Emanuel Kohut zagra w Katowicach!

GKS Katowice podpisał kontrakt z nowym środkowym – jest to Emanuel Kohut, który w minionym sezonie reprezentował zespół z Radomia. Siatkarz podpisał dwuletni kontrakt.

34-letni siatkarz ma za sobą występy w lidze niemieckiej, włoskiej i polskiej. Karierę rozpoczął w słowackim VKP Bratysława, kolejno reprezentował barwy Generali Haching w Niemczech. Po opuszczeniu Niemiec Słowak spędził kilka lat we Włoszech, gdzie reprezentował takie kluby jak Sisley Treviso, Andreoli Latina, Copra Elior Piacenza czy Bre Banca Lanutti Cuneo. Ostatni rok środkowy spędził w Polsce i był jednym z podstawowych zawodników Cerradu Czarnych Radom. Zawodnik rozegrał 32 mecze i zdobył 297 punktów – 223 atakiem, 57 blokiem i 17 zagrywką. W najbliższych dwóch latach będzie reprezentował barwy drużyny z Katowic.

Środek siatki był jedną z tych pozycji, która była naszym priorytetem jeśli chodzi o wzmocnienia. Cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt na dwa lata z tak doświadczonym zawodnikiem, który ma bogatą przeszłość. Jesteśmy przekonani, że Emanuel podniesie poziom naszej gry i całego zespołu, który będzie jeszcze lepiej funkcjonował – mówił Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice

źródło, foto: siatkowka.gkskatowice.eu

Facebook Comments