Kolejnego ciekawego transferu dokonała ekipa z Legionowa. Do drużyny trenera Alessandro Chiappiniego dołączy mierząca niemal dwa metry Marta Matejko. Zawodniczka, która w minionym sezonie grała na ataku w Szótsce Mielec, w Legionowie będzie występować na przyjęciu. 

Nigdy w historii naszego klubu nie grała w nim aż tak wysoka zawodniczka! Do DPD Legionovii dołączyła mierząca 197 cm wzrostu przyjmująca Marta Matejko!

Ostatni sezon dwudziestoletnia zawodniczka spędziła w pierwszoligowej Szóstce Mielec. Wcześniej grała w silnej młodzieżowej ekipie Orła Malbork. Jej ogromny potencjał dostrzegł selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Nawrocki, który przed rokiem powołał ją do szerokiego składu reprezentacji Polski.

Ogromnie się cieszę z możliwości gry w DPD Legionovii – powiedziała zaraz po podpisaniu kontaktu szczęśliwa zawodniczka – Dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść trenerów i wypracować pożądany poziom umiejętności. To dla mnie wyzwanie i wielka radość!

Po zakończeniu sezonu Marta przyjechała do Legionowa, gdzie pod okiem naszych szkoleniowców przeszła kilkudniowe testy. Ich wynikiem było podpisanie umowy.

Marta przyjechała do nas na testy i zaprezentowała się na tyle pozytywnie, że postanowiliśmy dać jej szansę – mówi II trener DPD Legionovii Adrian Chyliński Wyróżnia się wspanialymi warunkami fizycznymi, jeśli chodzi o aspekty siatkarskie, posiada bardzo dobry blok i trudną zagrywkę. W kwestiach motoryki i techniki jest bardzo dużo pracy do wykonania, jednak Marta jest tego świadoma i gotowa do ciężkiej pracy, którą- jak pokazała na testach – bardzo lubi. Jest bardzo pozytywną osobą, dostała od nas szansę, którą – miejmy nadzieję – wykorzysta!

źródło/foto: DPD Legionovia Legionowo