LOTOS Trefl Gdańsk pozyskał nowego zawodnika. Do klubu z Trójmiasta dołączy 28-letni Amerykanin, Daniel McDonnell. Środkowy związał się z LOTOSEM roczną umową. 

Daniel McDonnell to dwumetrowy środkowy, który przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął po ukończeniu Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvinie w 2012 roku. Został wówczas zauważony przez brazylijski Funvic Taubate, w którym spędził dwa lata. Następnie trafił do francuskiego Tours VB, gdzie święcił największe sukcesy. Z biało-błękitnymi został mistrzem Francji, zdobył Superpuchar tego kraju, a także zanotował występy w Champions League. Jego kolejnym przystankiem był Chaumont VB 52, z którym przed kilkoma tygodniami sięgnął po pierwszy w historii klubu tytuł Ligue A. Z zespołem z Chaumont zagrał też w finale Pucharu Challenge, ale tam lepszy okazał się Fakieł Nowy Urengoj.

– Na francuskim rynku można znaleźć wielu siatkarzy różnych narodowości, którzy już prezentują wysoki poziom, a wciąż chcą podnosić swoje umiejętności. Tak było choćby przed trzema laty z Murphym Troyem i jestem pewien, że tego typu graczem jest również jego rodak. Daniel to bardzo interesujący środkowy, który na pewno podniesie poziom rywalizacji w naszej drużynie na swojej pozycji, a to z kolei powinno przełożyć się na poprawę gry całego zespołu – mówi trener drużyn z Gdańska, Andrea Anastasi.

McDonnell jest także reprezentantem Stanów Zjednoczonych. W kadrze rozegrał jak do tej pory w 23 oficjalnych spotkaniach. W ubiegłym roku znalazł się na liście rezerwowych przed Igrzyskami Olimpijskimi, ale ostatecznie nie było mu dane zagrać w Rio De Janeiro. Amerykanin w tym roku ma jednak wielkie szanse na występy w Lidze Światowej i Pucharze Wielkich Mistrzów.

– Bardzo się cieszę, że dołączę do zespołu LOTOSU Trefla. O klubie, mieście i gdańskich fanach słyszałem wyłącznie dobre rzeczy. Jestem szczęśliwy, że będę mógł grać w PlusLidze, jednej z najsilniejszych lig na świecie, w której hale wypełniają się wspaniałymi kibicami. Ogromny wpływ na moje przenosiny do Gdańska miała oczywiście osoba Andrei Anastasiego. Jestem przekonany, że pod okiem takiego szkoleniowca, który może być wspaniałym liderem dla całego zespołu, podniosę swoje umiejętności, dzięki czemu będę mógł jeszcze bardziej pomóc mojej nowej drużynie. Nie mogę doczekać się realizacji wyzwania, jakim jest dla mnie gra w zespole żółto-czarnych – zapowiada McDonnell.

Pozyskując Amerykanina, LOTOS Trefl Gdańsk skompletował już zestaw środkowych na przyszły sezon. Poza 28-latkiem do klubu z Trójmiasta trafił też Piotr Nowakowski, a żółto-czarnych barw w dalszym ciągu bronić będą Wojciech Grzyb i Patryk Niemiec.

źródło, foto: sport.trefl.com