Chemik Bydgoszcz rozpoczął budowę zespołu na kolejny sezon. Jako pierwsi drużynę znad Brydy wzmocnili Tomasz Kalembka oraz Kamil Szymura.

Po zakończeniu sezonu 2018/2019 Chemik przechodzi prawdziwą rewolucję kadrową. Z zespołem pożegnało się aż dwunastu graczy, a na kolejny rok zostało tylko trzech – Paweł Gryc, Mateusz Siwicki oraz Kacper Bobrowski. Nie obyło się również bez zmian w sztabie szkoleniowym – odchodzącego do MKS-u Będzin Jakuba Bednaruka zastąpi jego dotychczasowy asystent, Przemysław Michalczyk.

Klub znad Brdy poinformował dziś, że w przyszłym sezonie drużynę wzmocnią Tomasz Kalembka oraz Kamil Szymura. Obaj przychodzą do Chemika z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w barwach której w poprzednich rozgrywkach zdobyli mistrzostwo oraz Puchar Polski.

Tomasz Kalembka to niespełna 28-letni środkowy, który przed dołączeniem do ZAKSY występował m.in. w BBTS-ie Bielsko-Biała czy GKS-ie Katowice. W zespole z Kędzierzyna-Koźla nie dostawał jednak zbyt wielu szans na grę, pojawiając się na boisku zazwyczaj tylko na pojedyncze zmiany. Pod koniec sezonu pomógł drugoligowej drużynie rezerw awansować na zaplecze ekstraklasy. – Dla Tomka to najwyższy czas, żeby zagrać w pełnym wymiarze i pokazać wachlarz swoich umiejętności. Uważam, że jest na to gotowy i pewnie dlatego też zdecydował się zmienić klub – mówi Przemysław Michalczyk.

Drugi nabytek bydgoszczan, Kamil Szymura, w dotychczasowej karierze bronił barw AZS-u Częstochowa i wspomnianej ZAKSY. 20-letni libero na koncie ma również występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. – Kamil to jeden z najbardziej perspektywicznych libero młodego pokolenia. Od dłuższego czasu go obserwuję i bardzo się cieszę, że dołączył do naszej drużyny – przyznaje nowy trener Chemika.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl
fot. Kinga Grzonkowska