Jastrzębski Węgiel poinformował dziś o dwóch nowych zawodnikach, którzy w nowym sezonie wzmocnią drużynę z Jastrzębia. Mowa o doskonale wszystkim znanym reprezentancie Polski Dawidzie Konarskim oraz reprezentancie Niemiec – Christianem Frommie. Klub rozstał się także ze sporą częścią zawodników. 

Nowy atakujący Jastrzębskiego Węgla to wielokrotny reprezentant Polski. Na swoim koncie ma m.in. tytuł Mistrza Świata wywalczony w 2014 roku. Podczas swoich występów w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski. Z tą drużyną sięgnął także po Puchar Polski. W swoim dorobku ma również srebro Ligi Mistrzów jak również nagrody indywidualne w naszych rodzimych rozgrywkach.

Dawid to bardzo dobry zawodnik, profesjonalista, pozytywnie nastawiony do pracy zespołowej. Jest zawodnikiem z dobrą techniką. Naszej nowej drużynie potrzebne jest doświadczenie, które Dawid posiada i jakość w grze, którą prezentuje – komplementuje nowego atakującego trener Jastrzębskiego Węgla. Również sam zawodnik – Myślę, że nie ma co ukrywać, iż otrzymałem z Jastrzębskiego Węgla bardzo dobrą ofertę. Klub nawiązał ze mną pierwszy kontakt już w styczniu. Wówczas nie przypuszczałem, że ten transfer dojdzie do skutku. Cieszę się, że tak się stało i chcę podziękować za to prezesowi Klubu oraz strategicznemu sponsorowi Klubu. Przedstawiony został mi plan, w którym w ciągu dwóch lat ma powstać bardzo silna drużyna, która będzie walczyć o mistrzostwo Polski. Ponadto, w Jastrzębskim Węglu jest trener, którego znam i on również po części miał wpływ na moją decyzję. Te wszystkie wymienione elementy złożyły się na to, że po roku gry za granicą, wracam do Polski, by grać w Jastrzębskim Węglu – mówi Dawid Konarski.

Kolejnym nowym zawodnikiem jest przyjmujący Christian Fromm. Podobnie jak Dawid Konarski, on również może pochwalić się wieloletnimi występami w kadrze naszych zachodnich sąsiadów. W swoim dorobku ma choćby brąz MŚ, czy srebro Mistrzostwo Europy. Był też członkiem swojej drużyny podczas zdobywania złotego medalu Igrzysk Europejskich w Baku. Nowy przyjmujący JW w swoim dorobku ma również medale w rozgrywkach klubowych, zarówno złote jak i srebrne. Ostatnimi czasy wraz z Dawidem Konarskim grali w jednej drużynie. – Zależało mi na pozyskaniu tego zawodnika. Christian Fromm to synonim jakości i pracowitości. Jest graczem „fizycznym”, który dzięki dobrej pracy może jeszcze poprawić swoją technikę. Christian to kolega Lukasa Kampy z kadry narodowej Niemiec , co powinno znacznie ułatwić im współpracę. Jest to dla nas ważny gracz w ofensywie – podkreśla Ferdinando De Giorgi, trener Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik również w bardzo ciepłych słowach opowiada o powodach podjęcia takiej decyzji – Zdecydowałem się na grę w Jastrzębskim Węglu, ponieważ od Lukasa Kampy słyszałem wiele dobrego na temat Klubu, trenera oraz fanów. Zagrałem w jastrzębskiej hali jeden mecz i duże wrażenie zrobiła na mnie atmosfera panująca w tym obiekcie. Zależało mi na tym, by zagrać w Polsce, ale nie tylko przez tydzień bądź dwa podczas turniejów rozgrywanych z kadrą narodową, ale przez cały sezon, w jednej z najsilniejszych lig w Europie.

Poza zawodnikami, którzy przychodzą do Jastrzębskiego Węgla, klub poinformował dziś także, którzy z dotychczas grających opuszczą szeregi drużyny. W JW nie zobaczymy już: Macieja Muzaja, Patryka Strzeżka, Dardana Lushtaku, Wojciecha Sobali, Damiana Borucha, Rodrigo Quirogi, Jasona De Rocco, Marcina Ernastowicza, Karola Gdowskiego oraz trenera przygotowania motorycznego Wojciecha Bańbuły.

źródło: Jastrzębski Węgiel