Aluron Virtu CMC Zawiercie poinformował dziś o pozyskaniu kolejnego zawodnika. Będzie nim doświadczony środkowy Pieter Verhees. Reprezentant Belgii związał się z klubem rocznym kontraktem.

Nowy środkowy zawiercian miniony sezon spędził we Włoszech, reprezentując barwy Bunge Rawenna. W swoim siatkarskim dorobku ma wiele sukcesów. Stanął m.in. na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Belgii oraz Włoch. Triumfował również w rozgrywkach o Puchar Włoch jak i Belgii. W swym rodzinnym kraju sięgnął także po Superpuchar. Z sukcesami radził sobie w europejskich pucharach.

–  Na pewno ten element, którego nam trochę brakowało w zeszłym sezonie, czyli blok, zyska dzięki dołączeniu tego zawodnika – mówi prezes Kryspin Baran – Verhees w ciągu ostatnich sezonów był jednym z najlepszych środkowych w bardzo mocnej lidze włoskiej. Cieszymy się, że ktoś tak doświadczony, kto spędził w Serie A1 siedem sezonów, regularnie od lat reprezentuje barwy swojego kraju a przy tym jest osobą bardzo pozytywną będzie częścią Jurajskiej Armii. – dodaje.

źródło:Aluron Virtu CMC Zawiercie, fot.: Artur Stachniak