Grot Budowlani Łódź zakontraktowali następczynię atakującej Veronicki Jones-Perry. Wybór padł na doświadczoną i utytułowaną Kubankę – Anę Cleger.

Nowa atakująca Budowlanych to z całą pewnością bardzo doświadczona zawodniczka w rywalizacji zarówno na europejskich boiskach, jak i w rozgrywkach ligowych. W swoim dorobku posiada wiele trofeów. Warto tu wspomnieć choćby srebro Ligi Mistrzyń z 2018 roku. Posiada również medale Mistrzostw Rosji, Rumunii, czy Azerbejdżanu. Wielokrotnie zdobywała także nagrody indywidualne.

Zawodniczka posiada również trofea wywalczone w barwach kadry Kuby. Dwukrotnie zdobywała brąz Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Posiada także medale zdobyte w turnieju Volley Masters Montreux. Podczas Igrzysk Panamerykańskich w 2011 stanęła na drugim stopniu podium.

Pozyskanie Any Cleger było dla nas priorytetem. Bardzo się cieszę, że udało nam się dopiąć wszystkie formalności i w przyszłym sezonie Ana wystąpi z betką na piersi. To niesamowite wzmocnienie dla naszego zespołu. Mamy nadzieję, że Ana będzie takim Leonem w spódnicy w polskiej Tauron Lidze – powiedział prezes Marcin Chudzik.

Wiem, że polska liga mocno się rozwinęła w ostatnim czasie i reprezentuje dobry poziom. Aktualnie dużo się uczę o Polsce, lidze i klubie. Bardzo się cieszę, że będę częścią Grot Budowlanych Łódź! – powiedziała nowa atakująca, Ana Cleger.

Obecnie skład Grot Budowlanych Łódź wygląda następująco:

Atakujące: Ana Cleger, Julia Szczurowska.

Rozgrywające: Martyna Łazowska

Środkowe: Weronika Centka, Małgorzata Lisiak, Anna Lewandowska.

Przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka

Libero: Justyna Łysiak

źródło, fot. Grot Budowlani Łódź